Jak zakładać soczewki?

Jak zakładać soczewki?

Dla wielu z nas, szczególnie tych, którzy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia z soczewkami, ich zakładanie może przypominać horror. Przecież cały nasz organizm broni się przed wprowadzaniem ciał obcych na powierzchnie oka, skąd więc wziął się pomysł stworzenia soczewek? Ich twórcy wiedzieli jednak, co robią i że jest to całkowicie nieszkodliwy sposób leczenia wad wzroku. Dodatkowo po pewnym czasie docenia się znacznie wyższy komfort użytkowania niż ma to miejsce w przypadku okularów. Przejdźmy jednak do tematu artykułu, czyli w jaki sposób zakładać soczewki.

Jak zakładać soczewki? Przede wszystkim – higiena

Wielu przeciwników soczewek w kółko powtarza, że noszenie ich uczula i wywołuje podrażnienia. To prawda, ale tylko w przypadku braku zachowania odpowiedniej higieny. Przy każdorazowym kontakcie rąk z oczami należy dokładnie umyć dłonie, aby nie nanieść na nie żadnych bakterii, kurzu, a nawet resztek makijażu. Są one odpowiedzialne za dyskomfort, a długotrwałe trzymanie takich drobin pod soczewką może prowadzić do reakcji alergicznych i szybkiego podrażnienia.

Zwracaj uwagę na prawidłową aplikację

Jeżeli po umieszczeniu soczewki na palcu wskazującym jest ona wygięta do góry i kształtem przypomina miskę, to znaczy, że jest już prawie gotowa do założenia. Należy ją jednak wcześniej obmyć w specjalnym płynie do soczewek. Pamiętajmy także o tym, że każda soczewka pasuje wyłącznie na jedno oko, więc wyrobienie nawyku zaczynania od zawsze tej samej strony, może nam oszczędzić niewygody i czasu na zmianę soczewki.

Nie ma się czego obawiać przy nakładaniu!

Może na początku zakładanie wydaje się nieco straszne, jednak zapewniamy, że po kilku próbach będzie to dla Was bardzo proste i naturalne. Tak naprawdę wystarczy przytrzymać powieki i powoli założyć soczewkę na środek oka. Wszelkie obawy związane z bólem szybko miną po pierwszej udanej aplikacji. Bardzo często ludzie wolą nie patrzeć na zbliżający się palec i odwracają wzrok, co jest całkiem niezłym sposobem na oswojenie się z zakładaniem soczewek. Mamy nadzieję, że dacie się przekonać do soczewek kontaktowych, a wszelkie obawy z nimi związane szybko znikną, gdy już się z nimi zapoznacie!

Image by YuliiaKa on Freepik

Najnowsze posty