Soczewki czy okulary?

Soczewki czy okulary?

Mimo faktu, że okulary mogą pochwalić się znacznie dłuższym stażem niż soczewki kontaktowe, to właśnie te drugie zyskują na popularności w ciągu ostatnich lat. Spowodowane jest to wyższą praktycznością, wygodą oraz faktem, że ich zgubienie nie pociąga za sobą tak dużych wydatków. Sprawdźmy, jakie zalety posiadają soczewki i czy rzeczywiście przewyższają pod względem zalet tradycyjne okulary.

Zalety noszenia soczewek

Jeżeli chodzi o znaczące różnice w tych sposobach korekcji wzroku, to priorytet wśród zalet z pewnością ma komfort. Wszyscy noszący okulary zgodnie przyznają, że momentami korzystanie z nich jest mocno problematyczne. Łatwo je zaparować, podczas deszczu także nie pomagają zbytnio oraz odciskają się na nosie i skroniach. W przypadku soczewek nie musimy się zmagać z tymi problemami, gdyż nie tylko nie występują powyższe trudności, lecz także oferują wiele zalet. Na pewno warto wspomnieć o tym, że jest to po prostu bardzo wygodne. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób prowadzących sportowy tryb życia, a borykających się z wadą wzroku. Nie dość, że w ogóle nie odczuwamy soczewek, to jeszcze nie musimy się martwić o ich przypadkowe rozbicie. Dodatkowo soczewka porusza się razem z okiem, co zapewnia pełne pole widzenia i znacznie ułatwia branie udziału w konkurencjach wymagających ciągłego obserwowania sytuacji na boisku. Oczywiście soczewki umożliwiają także różnorodną odmianę naszego wyglądu, czy to dla zabawy, czy nowego stylu.

Zostaje jeszcze kwestia ich wytrzymałości i ewentualnych wymian. Soczewki są specjalnie zaprojektowane, aby nosić je przez określony czas. Jeżeli nosimy je zgodnie z ich przeznaczeniem, to nie mamy o co się martwić. Zdarza się jednak czasami, że ulegają one uszkodzeniu podczas niewprawnego zakładania lub ściągania. O ile były to soczewki jednodniowe, to nie ma żadnego problemu, sprawa się komplikuje, gdy był to model dwutygodniowy lub miesięczny. Nabycie nowych może chwilę potrwać, jednak jednorazowy koszt soczewek jest wciąż mniejszy niż zakup nowych okularów, które nierzadko kosztują bardzo dużo, a czas oczekiwania na nie nie jest najmniejszy.

Image by Freepik

Najnowsze posty